Blogumuzun Amacı Nedir?

1 Genç 1 Gelecek Blog, belirlemiş olduğu 6 konu başlığı altında, ilham vermeyi, deneyimlerden beslenmeyi, hayat hikayelerinin zenginliğini aktarmayı, genç olarak gençlerin fikir ve düşüncelerini paylaşmayı , katkı sağlayacak aktiviteleri bulmayı, bir şey yapmak istiyorum ama nasıl başlarım sorusuna  cevap vermeyi amaçlamaktadır. 6 Başlığımız aşağıdaki gibidir; 

Benim Hikayem

Adı üzerinde başlığımızın içeriğinde otobiyografiler olacak. Yaptıkları işlerle, yaşadıkları süreçlerle başarı yolunda ilerleyen gençlerin kendi hikayelerini yazdıkları, alan sınırı olmadan yaptıkları işlerle diğer gençlere ilham veren hikayelerini burada bulabilirsiniz.

ALAN SINIRI OLMADAN DERKEN NEYİ KAST EDİYORSUNUZ?

Örneğin; Hayvan barınağı ziyaretinde yaralı bir hayvanın yarasını iyileştirdin, sonra orada gönüllü olarak çalışmaya başladın. O anki duygu ve düşüncelerini ve bu kararı nasıl aldığını anlatıp ilham verebilirsin. Ya da bir gün bir kitap okuyup, kendin de bir kitap yazma kararı almış, hatta bu kitabı bastırmış olabilirsin. Bu alan sizin!

Sevgili blog, bu benim hikayem!

Bir Bilene Sorduk!

Bin bilsek de bir bilene danışmamız lazım diye açtık bu sayfayı. Sorularınız hazırsa konu başlığınıza uygun; alanında uzman kişilere, sorularınızı sormaya başlayabilirsiniz.

KİMDİR BU BİR BİLEN?

Özellikle iş hayatına atılmış, yaşı 25’i geçmiş-30’u aşmış kişilerdir. Belli bir alanda uzmanlaşmış kişilerden gençlere ilham vermesi ve gençlere onlarla tanışma fırsatı yaratması açısından bir bilen diye tanımladık. Röportaj tadında bu sayfada bilgi ve deneyimlerin keyifli bir çerçevede aktarılması planlanmaktadır.

Duyanlar duyamayanlara, bilenler bilmeyenlere haber etsin. Haydi bloğa!

Biyografi

Sevdiğimiz bir yazar, sporcu, girişimci vs. hayatını anlatmak istiyoruz ancak ulaşmak çok zor. Olsun!

Örnek aldığın kişi ile görüşme fırsatı elde edememiş olabilir ya da şu anda hayatta olmadığı için iletişim kuramıyor olabilirsin. Bahsetmek istediğin kişi hakkında çeşitli araştırmalar yapıp, o kişi hakkında bir yazı derleyebilir ve paylaşabilirsin. Bu kişiden öğrenmemiz gerekenleri senin sayende gençlerle paylaşabiliriz.

Bilgi: Biyografi bize kişilerin hayatlarını bilmek ve onların dünyaya kattığı değerleri daha iyi anlayabilmek konusunda oldukça yardımcıdır. Bu sebeple bu blogta olmazsa olmaz bir başlık olarak belirlenmiştir.

Senden - Benden

Benim de söyleyecek sözüm var diyorsanız ve bunları şiir, kompozisyon gibi alanlarda edebiyatla harmanlayıp gösterebiliyorsanız ve senden benden harmanlayıp yazınıza katabiliyorsanız yollayın. Bu başlık altında bir şey deneyeceğiz!

Benim umutlarım var, bitmeyen hayallerim.

Gencim ben; derin duygularım var ve düşüncelerim.

Hatta birçok deneyimim.

Benim de söyleyecek sözüm var,

Ya senin?”

Not: Sayfayı çorba etmeyeceğiz ama tuzunuz kabulümüzdür. Buyrun bloğa!

Kendini Geliştir

Herkes gibi sen de farklı olmak istiyorsun. Peki fark nasıl yaratılır? Doğuştan gelen yetenekler ya da beceriler fark yaratmak için yeterli midir? İşte o cevap sende gizli. Ortaya çıkartmak için kendini geliştir!

NASIL OLACAK BU İŞ?

Bir yerde “Gitsek ne güzel olur” dediğin bir etkinlik mi var? Yeni bir sergi açıldığını mı duydun? İzcilik mi yapıyorsun? Gönüllü projelere mi destek oluyorsun?

Senin yapmış olduğun veya yapmadığın, ilgini çeken diğer gençlerin yapmasının da faydalı olacağını düşündüğün etkinlik, aktivite ve gezileri paylaşabilirsin. Maksat kişisel gelişim.

*Blogumuzu oku!

Bu blogta kendini geliştirmen için tavsiyeler ve örnekler bulacaksın. Haydi şimdi okumaya başla!

Nasıl Yapılır?

Kodlamayı kendi çabalarınla öğrenmişsin, kendi kendine bir yemek denemişsin, bir köpek almışsın ve bakımının nasıl yapılacağını başkalarına anlatmak mı istiyorsun? Ya da bunu anlatabilecek ünlü isimler mi tanıyorsun? İşin özü burada kişilerin çeşitli konulara nasıl başlayıp kendini geliştirebileceğini anlattığımız yazılar burada. İşte bu tam benlik bir sayfa diyorsan, yazılarınla hemen yer al!

Özetle; bu başlıkta balık vermiyoruz, balık tutmayı öğretiyoruz. Oltanızı kapıp bloğa buyrun.

Sürecimiz

  • Başvurunu yapman 
  • Editörlerimizin 2 yazını incelemesi 
  • Olumlu/olumsuz dönüşün yapılması 
  • Olumlu olması durumunda Medium.com hesabı açman ve kullanıcı adını bizimle paylaşman 
  • Seni yazar olarak ekibimize eklememiz 
  • İstediğin başlık/başlıklar altında yazı oluşurmaya veya yazmaya başlaman 😊 
  • Bu süreçte bir sorun olursa blog@1g1g.org üzerinden iletişime geçebilirsin 

Başvurunu Yap!

Sen de bu başlıkların en az birisinde olmak istiyorum diyorsan aşağıdaki formdan başvurunu yapabilirsin.

1 + 6 =